Miniatura strony Forum schizofrenia i psychiatria

Forum schizofrenia i psychiatriaCo setny człowiek zapada na schizofrenię. W dzieciństwie przyszłych chorych spotyka się poszczególne fragmenty schizofrenii, takie jak autyzm, dziwaczności zachowania się lub mowy, epizody zachowania hebefrenicznego, ataki lęku z omamami. Istnieje pojęcie schizofreniogennej matki, która tai wrogość wobec dziecka, ma brak odpowioednich uczuć macierzyńskich, co maskuje przesadną troskliwością i tendencją do dominacji. Sprawia, że dziecko odcina się od związków uczuciowych z otoczeniem, lub kształtuje je w sposób obojętny. Rodzina pacjenta jest rozbita, istnieją w tej rodzinie duże napięcia pomiędzy członkami rodziny, wzajemna wrogość i uczuciowa izolacja. Istnieją pewne charakterystyczne cechy osobowości schizofreników, jak nieśmiałość, trudność nawiązywania kontaktów społęcznych, przesadna uległość, skłonność do marzeń, poczucie niższości. Schizofrenia to zaburzenie myślenia, w którym umiejętność rozpoznawania rzeczywistości, reakcje emocjonalne, procesy myślenia, formułowania sądów oraz umiejętność porozumiewania się pogarszają się tak bardzo, że funkcjonowanie chorej osoby jest poważnie utrudnione. Częstymi objawami są omamy i urojenia. Urojenia to przekonania danej osoby, które nie są podzielane przez jej rówieśników należących do tej samej grupy kulturowej. U części osób zmiany te mają charakter przemijający, ale w większości przypadków powracają okresowo lub pozostają na stałe. Schizofrenia jest przyczyną poważnych zmian w psychicznym i społecznym funkcjonowaniu osób jej doświadczających. Gdy czyjeś zachowanie doprowadza do poważnego pogorszenia jakości życia albo zagraża dobremu samopoczuciu samego zainteresowanego lub grona bliskich mu osób, wtedy rodzina, a zwykle również i społeczeństwo zaczynają odczuwać potrzebę zareagowania. Zapraszamy na forum dyskusyjne.

Szczegóły strony schizo.pl:

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • Leczenie uzależnień, leczenie alkoholizmu i hazardu

  Leczenie uzależnień, leczenie alkoholizmu i hazardu Versumed Kraków to klinika do której możesz zgłosić się kiedy chcesz rozpocząć leczenia uzależnień. Prowadzimy diagnozę i leczenie alkoholizmu i hazardu oraz lekomanii. Trafna diagnoza jest w tych przypadkach najważniejszym elementem terapii - umożliwia dobranie skutecznego sposobu leczenia. Oferujemy zarówno terapię psychologiczną jak i specjalistyczne turnusy o różnej długości,w zależności od potrzeb. W ramach leczenia alkoholizmu prowadzimy także detoks (według zaleceń WHO, czyli w sposób bezpieczny dla pacjenta. Alkoholizm traktujemy jako chorobę, która wymaga podejścia systemowego, tak więc elementem leczenia alkoholizmu jest też (bezpłatna) terapia osób współuzależnionych. Nie stosujemy przestarzałych metod takich jak wszywki alkoholowe, esperal czy disulfiram. Zarówno leczenia alkoholizmu jak i leczenie hazardu oparte są na opracowanym przez naszych specjalistów programie, który łączy odwyk z psychoterapią. Jest to metoda, która przynosi najlepsze efekty, także po zakończeniu pobytu w ośrodku. W przypadku leczenia hazardu osoby walczące z uzależnieniem odbywają terapię w tej samej grupie co alkoholicy. Jest to szczególne istotne z tego względu, że pozwala im odkryć mechanizmy uzależnienia i uświadomić sobie, że hazard jest podobnym zagrożeniem jak alkohol czy leki. Nasze doświadczenia wskazują, że ta forma leczenia hazardu jest skuteczniejsza niż terapia, w której uczestniczą tylko osoby uzależnione od gier hazardowych. Nasza klinika leczenia uzależnień gwarantuje komfortowe warunku (istnieje możliwość skorzystania na przykład z masaży relaksacyjnych oraz basenu znajdującego się w pobliżu ośrodka) i fachową opiekę. Ośrodek znajduje się 10 kilometrów od Krakowa, co zapewnia nie tylko dobry dojazd ale także warunki sprzyjające relaksowi i terapii. Nie ograniczamy naszym pacjentom dostępu do komputera, telefonu i internetu także w czasie leczenia uzależnień mogą oni utrzymywać kontakt z bliskimi.

  Data dodania: 27 01 2012
 • Centrum Familion - diagnoza zaburzeń rozwojowych

  Centrum Familion - diagnoza zaburzeń rozwojowych Oferuję kompleksową obsługę psychologiczną i psychoterapię w Gdyni. Założone przeze mnie Centrum Wspierania i Rozwoju Rodziny Familion to miejsce, w którym otrzymają Państwo wsparcie w trudnych chwilach, gdy pojawiają się problemy, gorsze samopoczucie, którym trzeba zaradzić. Zajmuję się diagnozami, testami, konsultacjami, poradnictwem psychologicznym także przez internet, prowadzę warsztaty, w tym Warsztaty Kompetencji Rodzicielskich, grupy wsparcia. Realizuję psychoterapię dla dzieci i młodzieży, par, rodziców.

  Data dodania: 10 02 2014
 • Gabinet psychoterapii ODNOWA w Krakowie

  Gabinet psychoterapii ODNOWA w Krakowie Kluczem do skutecznej psychoterapii jesteś Ty sam. Jeśli zdecydujesz się podzielić swoimi problemami, udzielimy Ci profesjonalnej pomocy.

  Posiadamy wieloletnie doświadczenie umożliwiające pomoc w ramach psychoterapii indywidualnej, terapii par, małżeństw i rodzin. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług, jeżeli wskutek problemów osobistych czy przeżywanego kryzysu nie jesteś w stanie wykonywać codziennych obowiązków czy zaznać w życiu uczucia szczęścia.

  Oferujemy pomoc dla dorosłych i młodzieży, a także dla opiekunów osób sprawiających problemy wychowawcze. Prowadzimy regularne sesje terapeutyczne w gabinecie, w spokojnej, pełną zaufania atmosferze.

  Pozwól sobie pomóc. Zrób pierwszy krok do zrozumienia swoich problemów i skutecznego uporania się z nimi.

  Data dodania: 03 05 2014
 • Psycholog Natasza Cholewa

  Psycholog Natasza Cholewa Problemu które mają miejsce w domu czy w szkole nie są łatwa sprawa zwłaszcza dla młodej osoby, która nie chce martwić swoich rodziców. Jak wiadomo wyrzucenie swoich problemów z ust jest najlepsza terapia. Natasza Cholewa to osoba która z pewnością wysłucha konfliktów z jakimi ma do czynienia młodzież, a także osoba dorosła. To gwarancja wysokiej jakości usługi, z której skorzystało tysiące klientów. Co ciekawe, cena zdecydowanie nie przekłada się na profesjonalizm, dlatego też klienci mogą liczyć na niski koszt usługi.

  Data dodania: 31 10 2016
 • Psychotesty - Warszawa

  Psychotesty - Warszawa Oferujemy Państwu usługi psychologiczne dotyczące psychologii transportu oraz medycyny pracy. Skorzystać można z takich usług jak : psychotesty, badania psychologiczne kierowców czy badania psychotechniczne dla pracowników obsługujących np. wózki widłowe, suwnice czy inny sprzęt ciężki używany w budownictwie. Badania psychologiczne kierowców wykonywane są w oparciu o oryginalne testy, na nowoczesnej aparaturze do badań psychologiczny najwyższej klasy. Więcej informacji przeczytacie Państwo na stronie internetowej.

  Data dodania: 22 09 2017